Újabb hat mesterséges intelligencia üzem kezdheti meg működését az Európai Unió területén - számolt be róla az ITBUSINESS.

A mesterséges intelligencia jövője új dimenziókat nyit meg, hiszen Ausztria, Bulgária, Franciaország, Németország, Lengyelország és Szlovénia mostantól otthont adnak a legújabb MI-gyáraknak. Ezek a létesítmények összesen körülbelül 485 millió EUR értékű nemzeti és uniós támogatás segítségével jöttek létre. A gyárak különleges lehetőségeket kínálnak a kezdő MI-vállalkozások és a kis- és középvállalkozások számára, elősegítve ezzel a gazdasági növekedést és a hatékonyabb fejlődést.
A mesterséges intelligencia gyárak képezik a Bizottság stratégiájának alapját, amely célja, hogy Európa élvonalbeli szereplővé váljon a mesterséges intelligencia világában. Ez a kezdeményezés 17 tagállamot és két társult EuroHPC-tagot von össze. Az Európai Unió világszínvonalú szuperszámítógép-hálózata révén ezek a gyárak egyesítik a mesterséges intelligenciához szükséges innovációs elemeket: a számítási teljesítményt, az adatokat és a tehetséget. Ennek köszönhetően a mesterséges intelligenciával foglalkozó vállalatok – különösen a kis- és középvállalkozások, az innovatív startupok, valamint a kutatók – képesek lesznek fokozni a nagyszabású, megbízható és etikus MI-modellek képzését és fejlesztését.
Ursula von der Leyen elnök a mesterséges intelligenciával foglalkozó párizsi cselekvési csúcstalálkozón bejelentette az Invest AI kezdeményezést, amely célul tűzte ki, hogy akár 200 milliárd euró értékű európai befektetéseket vonzzon a mesterséges intelligencia területére. A projekt keretében számos nagyszabású mesterséges intelligencia gyár fog épülni szerte Európában. Ezek a létesítmények korszerű, nagy teljesítményű számítástechnikai infrastruktúrával fognak rendelkezni, és a következő generációs mesterséges intelligencia modellek és alkalmazások fejlesztésére, valamint képzésére lesznek optimalizálva.