Téli szüneti ajánlat: fedezd fel a karácsonyfák birodalmát egy varázslatos kirándulás keretében!


Surd, Belezna és Őrtilos: ezek a településnevek különleges harmóniát sugallnak, és egy izgalmas felfedezésre invitálnak. Például a Mura-Dráva-összefolyás vidékén található Európa Amazonasának nevezett terület, amely a legérintetlenebb folyópartokat rejti hazánkban. Belezna határában a Visszafolyó-patak különleges jelenségekkel szolgál, hiszen e vízfolyás, szemben a többi patakkal, délről északi irányba kanyarodik. A Dél-Zalában tett kirándulás során pedig lehetőség nyílik arra, hogy a fenyőzés titkos világába nyerjünk bepillantást, hiszen itt nevelkedik a magyar fenyőfák legnagyobb része - hívja fel a figyelmet az Aktív Kalandor csapata.

Őrtilos lenyűgöző látnivalói közé tartozik a Mura és a Dráva folyók találkozásának közelében fekvő Szentmihály-hegy, amelynek csúcsáról lélegzetelállító panoráma nyílik, egészen a horvát Légrád városáig. A hegy legmagasabb pontján található a Szent Mihály-kápolna, amely a hely szellemiségét tükrözi, és itt helyezkedik el a Fesztung is, emléket állítva az 1848-49-es szabadságharc és forradalom hőseinek. Ez a hely nem csupán természeti szépsége, hanem történelmi jelentősége miatt is vonzó célpont.

Zalában, a természettel szinte egybeolvadó, eldugott kis településen, Belezna néven ismert helyen, egy különleges templom áll, melyet a budai Mátyás-templom inspirált. A homokkőből épült, csipkés tornya a neogótikus építészet jellemző vonásait tükrözi. E templom, amely 1899-ben készült el, Zichy Ödön gróf megrendelésére épült, hogy emlékét őrizze, hiszen az első templom a 16. században megsemmisült. A gróf síremléke a templom szentélyének mögött található, méltán kifejezve az emlékezés és a tisztelet szellemét.

Az őrtilosi Dráva-ártér tanösvény a természetbúvárok egyik kedvenc kirándulási célpontja, hiszen a Dráva azon folyóink egyike, amelynek partszakasza nagyrészben érintetlen, így a folyó szabadon alakítja medrét, teret adva ritka és védett állat- és növényfajoknak. A tanösvény egy körülbelül 1 órás sétára csábít a Dráva partján.

Az ország karácsonyfáinak közel egyharmada a festői kis zalai faluból, Surdról érkezik. Ez a település, amely csupán 20 kilométerre található Nagykanizsától, szinte minden lakosának megélhetése a fenyőfatermesztés köré épül. Évente megdöbbentő, 800 ezer fenyőt kínálnak a piacra, így Surd valódi fenyőfővárossá vált a karácsonyi időszakban.

Related posts