Szijjártó Péter hangsúlyozta, hogy Ukrajna városaiban rettenetes embervadászat folyik, amelyet a sorozás ürügyén hajtanak végre.


A tárcavezető az európai uniós külügyi tanácsülés szünetében rendezett sajtótájékoztatóján az Európa Tanács emberi jogi biztosának friss jelentését ismertette, amely helyi beszámolókat tartalmaz az ukrán toborzók széleskörű, rendszerszerű jogsértéseiről, erőszakcselekményeiről.

"A dokumentumot Michael O'Flaherty, az Európa Tanács emberi jogi képviselője állította össze. Az abban foglalt megállapítások, melyek szerint Ukrajnában a sorozás során halálesetek, kínzás, a civilek bántalmazása és brutális bánásmód tapasztalható, az ukrán parlament emberi jogi biztosának nyilatkozataira épülnek – emelte ki."

"Tehát az, hogy Ukrajnában embervadászat zajlik az utcán sorozás címén, az tény. Az, hogy Ukrajnában a sorozók brutálisan bánnak az emberekkel, az tény. Az, hogy Ukrajnában az erőszakos sorozás során elfogadhatatlan cselekmények zajlanak, az tény. Az, hogy Ukrajnában meghalnak emberek a sorozók brutalitása miatt, mert nem akarnak a frontra menni, nem akarnak háborúzni, nem akarnak részt venni egy eszetlen öldöklésben, az tény. Sajnos ennek a brutális ukrajnai embervadászatnak lett az áldozata a múlt héten egy magyar ember" - sorolta.

Szijjártó Péter kifejezte felháborodását és megdöbbenését azzal kapcsolatban, ahogyan az európai politikai vezetők a kérdéshez való hozzáállásukat a közöny és a nemtörődömség jellemzi.

"Hol vannak az NGO-k? Hol vannak a Soros-szervezetek? Hol vannak az állítólag független újságírók? Hol vannak az emberi jogi szervezetek ilyenkor? Miért nem szólalt meg, hogy elfogadhatatlan ez az embervadászat, ami Ukrajna utcáin zajlik?" - tette fel a kérdést.

Később bejelentette, hogy mivel egy magyar állampolgár is az áldozatok között szerepel a brutális ukrajnai akció következtében, a kormány szerdán hivatalos lépéseket tesz az érintett ukrán katonai vezetők és tisztségviselők EU-s szankciós listára való felvételére.

Illetve emlékeztetett, hogy az Európai Unió globális szankciós rezsimje pont azért jött létre, hogy ha a világ bármely pontján rendszerszintű emberi jogi jogsértések zajlanak, akkor az elkövetőket a közösség szankcionálni tudja.

Related posts