Semjén Zsolt véleménye szerint csupán egyetlen tisztes jelölt van, akit "egy kurvának" nevezett.

Választások előtt-után címmel beszélgetett egymással Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes és Kelemen Hunor RMDSZ-elnök Tusványoson. Az esemény érdekességét az adta, hogy Orbán Viktor a májusi román elnökválasztás két fordulója között beállt a magyarellenes, szélsőjobboldali George Simion mögé.
A miniszterelnök hatalmas botrányt kiváltó kijelentésével kapcsolatban Kelemen Hunor azt mondta, a tihanyi beszéd említett mondatai kiverték a biztosítékot Erdélyben. Az ügyet viszont 24 órán belül lezárták, mert Orbán kijelentette, hogy azt támogatják, akit az RMDSZ támogat.
Szerinte a tihanyi beszédnek sem rövid, sem hosszú távon nem lesz hatása Erdélyre. Orbán gyorsan helyrehozta a tévedését, amiért az erdélyiek megbocsátottak neki. A Kelemen család két közvélemény-kutatást is megrendelt: az egyiket a tihanyi beszéd időpontjában, a másikat pedig a választások után. Az eredményekből világosan látszik, hogy nem történt számottevő változás.
Semjén védelmébe vette Orbánt, hangsúlyozva, hogy az egyik oldalon csupán egy mondat áll, míg a másikon egy egész élet munkája. Az erdélyi magyarság számára soha nem volt még ekkora támogatás, mint amit az Orbán-kormányok nyújtottak. Éppen ezért jól tudják, hogy egy egyszerű kijelentést nem lehet egyenlővé tenni azzal a hatalmas erőfeszítéssel, amelyet Orbán tett Erdély javáért.
Semjén röviden elmélkedett Orbán lehetséges motivációiról is. Kifejtette, hogy az elemzők két fő elképzelést fogalmaztak meg. Az egyik az volt, hogy Orbán a ECR és a Patrióták közötti lehetséges európai kooperáció érdekében tett gesztust Simionnak. Semjén azonban ezt a teóriát határozottan elvetette. Bár nem tudja pontosan, mi jár Orbán fejében, megjegyezte, hogy őt áttételesen megkeresték az AUR-tól, és határozottan kizárta, hogy pártja egy közös pártcsaládban legyen az AUR-ral.
A másik elmélet szerint Orbán Simionnál próbált krediteket gyűjteni. Az érvelés szerint, ha Simion győzött volna, Orbánnak is lett volna némi előnye, amely az erdélyi közösségnek is hasznos lehetett volna. Ugyanakkor ez csupán találgatás, és senki sem tudja pontosan, mi motiválta Orbánt.
A jövő évi magyar választásokkal kapcsolatban a moderátor megemlítette, hogy különböző közvélemény-kutatók eltérő előnyöket jeleznek: míg egyesek Tisza-előnyt, mások Fidesz-előnyt tapasztalnak. Semjén erre Kovács László, az MSZP politikusának szavait idézte, miszerint nem elég a közvélemény-kutatásokra támaszkodni, hanem a választás megnyerése a cél. Hangsúlyozta, hogy a baloldali elemzők 2022-ben is azt prognosztizálták, hogy Márki-Zay Péter lesz a következő miniszterelnök, de a végeredmény mégis a Fidesz kétharmados győzelme lett. Semjén úgy véli, fontos, hogy a Fidesz tábora érezze a veszélyt, hiszen a választás kimenetele még mindig kétséges.
Semjén véleménye szerint az ellenzék az utóbbi évek során minden lehetséges próbálkozást megtett, de egyik sem hozott eredményt. A "Novák-ügy" következtében elvesztett 6-8 százaléknyi Fidesz-szavazó után David Pressman és csapata rájöttek, hogy egy olyan politikai közösséget kell kialakítaniuk, amely kizárólag az Orbán-ellenességre épít, és amelynek tagjai alig formálnak véleményt más ügyekben. Így született meg a Tisza Párt.
Semjén véleménye szerint a Tisza gyenge pontja abban rejlik, hogy nem képvisel semmilyen valós értéket, ráadásul támogatói is hiányoznak. Ezen felül, a szakértőik sem tűnnek jobbnak, hiszen a magyar mezőgazdaságot súlyosan érintő Raskó György és a zsírleszívató Ruszin-Szendi Romulusz is a csapatuk része. A választások során ugyanis az nyer, aki legalább 60 egyéni körzetet el tud hozni, de a Tiszának még 106 jelöltje sincs.
Kelemen Hunor röviden megemlítette Magyar Pétert is. A moderátor kérdésére, miszerint mit gondol arról, hogy Magyar a Fidesz "kémpártjának" titulálta az RMDSZ-t, Kelemen nem akarta túlragozni a dolgot, csupán annyit válaszolt: "Erdélyben amilyen az adjonisten, olyan a fogadjisten."