Nógrád megyében egy titokzatos, kincsekkel teli alagutat kutatnak, amely több mint 10 kilométernyi hosszúsággal büszkélkedhet.

Magyarország egyik legbájosabb kistelepülése számos rejtélyt őriz. A látogatók leginkább a hét évszázadon át titokban rejtőzködő, valószínűleg létező kincs nyomában kutakodnak, remélve, hogy rátalálnak az elveszett értékekre.
Hollókő, a festői Nógrád szívében megbúvó falu, Magyarország egyik legismertebb települései közé emelkedik. A mindössze háromszáz lelket számláló közösség a húsvéti időszakban szinte életre kel, amikor a látogatók tucatjai áramlanak ide, hogy részt vegyenek a hagyományos ünnepi fesztiválon. A falucska varázsát a régi szokások, köztük a kútvízzel és vödörrel való locsolkodás adja, ami évről évre egyedülálló élményt nyújt mind a helyiek, mind az idelátogatók számára.
A hollókői vár rendkívüli vonzerővel bír, hiszen a magyar erődítmények jelentős részéhez hasonlóan, a tatárjárás utáni időszakban, a 13. században emelték. Kicsivel később, 1312-ben zajlott le a híres rozgonyi csata, ahol Károly Róbert sikeresen megverte az oligarcha, Aba Amadé fiaiból álló sereget. E győzelmet követően Hollókő várát is ostrom alá vette, ezzel tovább növelve a vár történelmi jelentőségét.
Ezt követően az erősség a Szécsényi család birtokába került, azonban amikor a törökök is megjelentek a falai alatt a 16. század közepén, már a Losoncziak kezében volt. Ekkor kezdett el terjedni a legendákban egy rejtélyes alagút története, amelyet a mai kutatók sem tudtak felfedezni.
A történet azért hihetetlen, mert hatalmas munkába került volna egy ilyen földalatti járat megépítése. Az ugyanis Hollókőt a gyalog több mint 10 kilométerre lévő Szécsénnyel kötötte állítólag össze, és természetesen a védők menekülési útvonalául szolgált volna.