Megszűnik a Pénzügyminisztérium, és mostantól Nagy Márton és csapata hozhat döntéseket a munkatársakkal kapcsolatban.

Kép forrása: Pénzügyminisztérium - A Pénzügyminisztérium impozáns épülete a József nádor téren található.
Az Országgyűlés különleges eljárást indított a Pénzügyminisztérium (PM) megszűnésével összefüggő törvénymódosítás ügyében. A tervek szerint a költségvetés zárószavazásával egy időben, december 20-án, pénteken, az idei utolsó ülésnap keretein belül fognak szavazni a parlamenti képviselők.
Ha a kormánypártok parlamenti többsége támogatja a törvénymódosítást, akkor az új jogszabály 2025. január 1-jétől érvénybe léphet.
Varga Mihály hétfőn bemutatta első bizottsági beszámolóját, mint leendő jegybankelnök. Jelenleg azonban bizonytalan, hogy mi lesz a sorsa január 1-jétől, abban a néhány hétben, amíg még nem lép hivatalosan az MNB elnöki székébe.
Milyen kihívások elé néznek a pénzügyi tárca dolgozói januártól, amikor a Pénzügyminisztérium beolvad a Nemzetgazdasági Minisztériumba? Forró hónapok várnak rájuk, vagy csupán egy új névvel találkoznak, míg a megújult szuperminisztérium továbbra is ellátja az NGM és a PM eddigi feladatait, változatlan létszámmal, mintha "minden a régi lenne"?
A nemzetgazdasági tárca mindenkit átvesz, és a kérdés az, hogy tavasztól hány Varga Mihály munkatársa kerülhet a jegybankhoz. Januártól vajon az állomány továbbra is a PM épületében marad, vagy költözésre kényszerülnek, esetleg az épületet más célokra hasznosítják? Az elküldött kérdéseinkre a minisztérium válaszait várjuk.
A második Orbán-kormánytól kezdve hol beolvasztották a PM-et a gazdasági minisztériumba, hol önálló volt. Legutóbb a 2010-es évtized elején volt már egy hasonló csúcsminisztérium, amely a magyar gazdaságpolitikát irányította. Nagy Márton erre a felvetésre korábban úgy reagált, hogy ez a mostani: "kicsit nagyobb lesz".