A rendőrség tájékoztatása szerint a pozsonyi incidens során a férfi megkérdezte a fiataloktól, hogy Magyarországról származnak-e, majd az egyikük torkához érintette a kést.

A rendőrség a Facebookon írt a péntekről szombatra virradó éjjel a Šafárik téren történt eset részleteiről.
"2025. március 1-jén, szombaton, a kora reggeli órákban bejelentést érkezett a Pozsonyi Kerületi Rendőrkapitányság egyik körzeti osztályára egy olyan incidensről, amely a pozsonyi Štúr utcában, egy gyorsétterem közelében zajlott le" - hangzott el a közleményben.
A Štúr utca a Šafárik térre vezet, a gyorséttermi stand, ahol a támadás történt, tulajdonképpen még a Štúr utcában van, a Šafárik téri park sarkán.
A rendőrség bejelentette, hogy az eddigi adatok alapján egy névtelen férfi közelített négy fiatalhoz, akik beszélgettek, és érdeklődött, vajon Magyarországról érkeztek-e.
Jelentést tettek arról is, hogy a sértett az incidens után nem a 158-as telefonszámot hívta a rendőrség értesítésére, hanem személyesen kereste fel Pozsony I. kerület rendőrkapitányságát.
A Pozsonyi Kerületi Rendőrkapitányság megbízott tisztje a történtek kapcsán garázdaság és testi sértés vétsége miatt eljárást kezdeményezett.
Ahogy az első cikkünkben már említettük, Lukáš Pecek, a pozsonyi kerületi rendőrség szóvivője megerősítette, hogy folyamatban van a nyomozás.
Válaszában a Büntető Törvénykönyv olyan pontjaira (§ 364, 2. bekezdés, a. és b. pont) is hivatkozott, melyek egyike a különös indítékra utal, a másik pedig súlyosbító tényezőre. Továbbá a 138-as paragrafus a) pontjára, tehát hogy azt fegyverrel (késsel) követték el, továbbá a 140-es paragrafus e) pontjára, hogy a bűncselekmény elkövetésére (például) nemzetiségi hovatartozás iránti gyűlöletből kerülhetett sor.
A testi sértés kapcsán a szóvivő csupán a 156-os paragrafus első bekezdésére hívta fel a figyelmet, holott a második és harmadik bekezdések fontos részleteket tartalmaznak. Ezekben kerülnek kifejtésre a különleges indítékok, például a nemzetiségi hovatartozás miatti gyűlölet, valamint a súlyosabb elkövetési formák, mint például a kést használó támadás.
A testi sértés esetében az elkövető akár egytől három évig terjedő szabadságvesztésre is számíthat, míg a súlyosabb bűncselekmények, mint például a fokozottan veszélyes cselekmények, kettőtől öt évig terjedő büntetést vonhatnak maguk után. Ahogyan azt korábban említettük, a nyomozás jelenlegi állapotában a szóvivő nem utalt ezekre a büntetési tételekre, de nem zárható ki, hogy a későbbiekben az ügy minősítése vagy annak esetleges módosítása során mégis szóba kerülnek.