Középpontban: A háborús pszichózis és a tények tagadása Európában - Videóelemzés A háborúk hatása nem csupán a fizikai világra korlátozódik; sokkal inkább mély és tartós nyomot hagy az emberi lélekben. Európában, ahol a konfliktusok története gazdag és s


Véleménynyilvánító szavazás, háború vagy béke? Ezek a sorsfordító kérdések kerültek terítékre a Középpont című műsorunkban, ahol Futó Boglárka műsorvezető izgalmas beszélgetéseket folytatott vendégeivel. Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára, valamint Pindroch Tamás, az Alapjogokért Központ vezető elemzője osztotta meg gondolatait. A szakértők olyan mélyrehatóan elemezték Ukrajna EU-s csatlakozásának kérdését, hogy mostantól mindenki számára világossá vált a téma bonyolultsága, ha eddig nem így lett volna.

Panyi Miklós szerint Európában a háborús pszichózis és a tények tagadása dominál. Kiemelte, hogy az európai nagyhatalmak és Brüsszel képtelenek elfogadni, miszerint Trump elnök a béke híve, és az erőviszonyok jelentősen megváltoztak az Egyesült Államok Ukrajnának nyújtott hadászati támogatásának visszavonása óta. Hozzátette, hogy a brüsszeli vezetők továbbra is a háború folytatását szorgalmazzák, anélkül, hogy figyelembe vennék, hogy ehhez megfelelő pénzügyi forrásokat sem tudnak biztosítani. Rámutatott arra is, hogy ha ebben a helyzetben Ukrajnának uniós tagságot ajánlanak, akkor világosan látható, hogy a brüsszeli döntéshozók teljesen eltávolodtak a valóságtól, hiszen az Egyesült Államok támogatásával sem sikerült három év alatt megnyerniük a konfliktust.

Pindroch Tamás hangsúlyozza, hogy mielőtt Ukrajna uniós tagságát szóba hoznánk, fontos tisztában lenni az ország határaival. Emellett azt is meg kell említeni, hogy nincsenek pontos adatok arról, hányan élnek a szomszédos országban, ami lényegesen befolyásolhatja az Európai Parlament összetételét, hiszen minden tagállam annyi képviselőt küldhet, amennyi a lakosság arányából adódik. A vezető elemző arra is felhívta a figyelmet, hogy Ukrajna csatlakozása nemcsak a mezőgazdaság számára hozhat hátrányokat, hanem Magyarország is jelentős kohéziós forrásokat veszíthet, így a felzárkóztatásra szánt támogatások nem jutnának el a helyi közösségekhez. Ezen kívül emlékeztetett arra, hogy a korrupció, a bűnözés és az ukrán maffia problémái sem segítik a tagállami csatlakozást. Itt a középpontban pedig kiemelt vendégeink osztják meg véleményüket a témáról!

Related posts