Kormányváltásra van szükség, de nem a mi országunkban, hanem Németországban - PestiSrácok.

Kormányváltást most! Csak nem nálunk, hanem a németeknél Bálint Botond 2024-12-23
Nálunk nem keltett különösebb zűrzavart az a hír, hogy a különféle birodalmi központokban, amelyek elvileg a szövetségeseink, különböző igényeket fogalmaznak meg a magyar kormány lemondásával kapcsolatban. Igaz, hogy ehhez már hozzászoktunk az idők során. De most elérkezett egy új korszak, és most már másoknak kell alkalmazkodniuk.
Az egyik amerikai fővárosban, a birodalmi színpadon, a bölcs nép meglepő lépést tett: lecserélte elnökét, és éppen Donald Trumpra bízta a vezetést, aki nem titkoltan nagy szimpátiával viseltetik Orbán Viktor iránt. Ebben a folyamatban jelentős szerepet játszott a miniszterelnök, valamint az amerikai republikánusok, akik eddig nem igazán tartották fontosnak a közép-európai politikai vélemények figyelembevételét. Most azonban a republikánusok számára Magyarország mint demokrácia érdekes kérdéseket vet fel, és kíváncsiak arra, miként lehet négy egymást követő választást sikeresen megnyerni egy demokratikus keretek között.
Kegyelmi állapot, mostantól négy évig az USA nem akar kormányváltást nálunk. Mondjuk a demokraták tíz évig teljesen reménytelenül próbálták ezt elintézni, dicsérjük meg ezért a teljesítményükért őket. A fő probléma innentől tehát az, hogy egy tulajdonképpen kirívóan sikertelen politikus, Manfred Weber akar Orbán Viktor magyarországi legyőzésével szépíteni a kettőjük jelenleg viszonylag egyoldalú küzdelmében. Weber már kétszer nem lett Európai Bizottsági elnök Orbán miatt és a ha a Patrióták frakciója és az ahhoz kapcsolódó ügyek menti együttműködések olyan szépen haladnak, mint eddig, akkor Weber maximum egy közepes méretű, az EP-ben harmadik, negyedik helyen álló pártcsalád frakciójának lesz a tagja, mit a pártcsalád bukott elnöke.
Ez a küzdelem valóban izgalmas, hiszen Manfred Weber Brüsszelből küldi Magyar Pétert a politikai színtérre. Érdekes, hogy Magyart valószínűleg már az előző amerikai adminisztráció valamelyik háttérintézménye emelte be a magyar politikai életbe, és kíváncsian várjuk, mi történik vele, amikor az amerikai támogatás mögüle eltűnik. Weber éppen erre a lehetőségre figyelt fel, amikor keblére ölelte Pétert, és őt jelölte a szokásos ellenzéki miniszterelnök-jelölti castingra. A nyugati világban régóta él a hagyomány, hogy a magyar kormányfőt valahol tőlünk nyugatra választják ki, és ez most sem tűnik másképp.
Érdekes megfigyelés, hogy az új amerikai kormányzat – előre bocsátva – szokatlan módon, más európai államok kapcsán is kifejezi elégedetlenségét a helyi vezetésekkel. Elon Musk például Magdeburg ügyében úgy fogalmazott, hogy a német kancellárnak még inkább "le kellene mondania", mint ahogy eddig tette. Ezzel a szocdemek népszerűsége valószínűleg nem fog nőni, sőt, a merénylet inkább csak árthat nekik. Érdekes, hogy a német néplélek rejtélye, hogy miért lett népszerűbb a kormány, amely látványosan nem teljesített, most újra előtérbe kerül. Scholz ezzel együtt úgy tűnik, hogy a selyemzsinórt az amerikaiaktól kapta. Orbán Viktor pedig emlékeztetett arra, hogy Németország nem igazán független, hanem megszállt ország, és valószínű, hogy a német választók továbbra is hallgatnak a szép szavakra.
Orbán Viktor nagyon világosan leírta ezt az új Amerikát a Mandinernek adott interjújában:
Trump elnök tehát nem a megváltónk, hanem a harcostársunk, egy patrióta, aki ugyanazokért az értékekért harcol a maga világában, mint amelyekért mi itt, Magyarországon.
Az amerikai republikánusok a vadnyugat összes pozitív örökségét magukkal viszik. Nem pazarolják az időt mérlegelésre; inkább cselekszenek: gyorsan, határozottan, szinte korlátokat nem ismerve. Világos és célratörő elképzeléseik vannak. Ami a tartalmat illeti, hasonló folyamatok várhatóak az Egyesült Államokban, mint amiket mi Magyarországon próbálunk végrehajtani 2010 óta. A kormányzati programjukat olyan kutatóintézetek dolgozták ki, amelyeknek kulcsfontosságú szellemi vezetőivel évek óta szoros együttműködésben állunk. Alaposan felkészültek a kormányzás kihívásaira.
Az a brüsszeli törekvés, hogy a nemzetállamok helyett egy európai intézmények által irányított európai egyesült államokat építsenek, elakad. Azok az országok, amelyek szembeszegülnek a birodalmi gondolattal, megerősödnek, a brüsszeli birodalmi központ pedig gyengül.
Bár a magyar kormány megbuktatására irányuló brüsszeli törekvések jelenleg háttérbe szorultak, fontos, hogy ne feledkezzünk meg arról, hogy a woke ideológia, a liberális progresszió és a háborús feszültségek mind egy olyan "birodalom" középpontjában összpontosulnak, amelynek hatásai még mindig érezhetők életünk számos területén. A háborúpárti erők, akik most hátrálnak, valószínűleg úgy vélik, hogy Orbán Viktor és a magyar jobboldal a legnagyobb kihívást jelentik számukra, és hogy a hatalomból való eltávolításuk egy fontos lépés lenne a globális politikai játszmákban. Ez a nézőpont persze bizonyos szempontból torzítja a valóságot, de az ilyen torzítások vezettek őket egyszerre a hatalomra és a mostani zsákutcás helyzetükhöz. Az események alakulása azt mutatja, hogy a hatalmi játszmákban a perspektívák és a stratégiák gyakran elhomályosítják a valóságot.
Orbán Viktor olyan kedvező geopolitikai pozícióba helyezte Magyarországot, amelyre évszázados távlatból nézve is példa nélküli a történelem során. Nyilvánvaló, hogy a világ alakulása a háború után nem csupán rajtunk múlik, és a patrióták által formált Európa jövője is kérdéses, de most sokkal nagyobb befolyásunk lehet, mint 1918 és 1945 után. Ez az első alkalom, hogy lehetőség nyílik a határok újrajátszására, anélkül, hogy ellenséges erők vennének körül minket a tárgyalások előtt és után. Egy biztos: most egy erős és felkészült delegáció képviseli érdekeinket.
Vezető kép: MTI/Miniszterelnöki Sajtóiroda/Fischer Zoltán
Persze! Íme egy egyedi Facebook hozzászólás minta: "🌟 Hihetetlen, milyen gyorsan repül az idő! Emlékszem, amikor még csak álmodoztunk erről a pillanatról. Köszönöm mindenkinek, aki mellettem állt és támogatta az utamat! ❤️ Milyen emlékek kötnek ide? Osszátok meg velem a kedvenc pillanataitokat! 📸✨ #Emlékek #Közösség" Ha más témában szeretnéd, csak szólj!
Természetesen! Íme egy egyedi szöveg, amely kapcsolódik a megadott témákhoz: --- A politikai táj napjainkban számos izgalmas és ellentmondásos személyiséget vonultat fel, akik nemcsak saját országuk, hanem a globális politikai diskurzus szempontjából is jelentős hatással bírnak. Donald Trump, az Egyesült Államok korábbi elnöke, a populizmus és a nacionalizmus szimbólumává vált, és politikai stílusa megosztja a közvéleményt. Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke, hasonló utat jár be, a szuverenitás és a hagyományos értékek védelmezőjeként lép fel az európai politikai porondon. Ezek a vezetők nemcsak saját nemzeteikben, hanem a szélesebb európai kontextusban is jelentős hatással vannak a politikai diskurzusra. A "Patrióták Európáért" mozgalom keretében egyre több politikai szereplő és közösség törekszik arra, hogy hangsúlyozza a nemzeti identitás fontosságát, miközben kritikusan viszonyul a globalizáció kihívásaihoz. A politikai táj folyamatosan változik, és a vezetők, mint Trump és Orbán, mindketten kulcsszereplők a nemzeti érdekek és értékek megjelenítésében, valamint a jövő politikai irányvonalának alakításában. Az általuk képviselt eszmék és törekvések nemcsak a saját országukra, hanem egész Európára és azon túl is kihatással vannak. --- Remélem, hogy ez a szöveg megfelel az elvárásaidnak!