Jogi összecsapásra készülhet a Peanut the Squirrel és a Binance között.


A Peanut the Squirrel (PNUT) mémcoin-projekt 2024 októberében debütált a kriptovaluta világában, miután a New York-i Környezetvédelmi Minisztérium egy drámai razzia során eutanáziára ítélte a Mark Longo által befogadott mentett mókust és egy mosómedvét. Az eset az interneten gyorsan vírusként terjedt, és a mókus hirtelen egymillió követőre tett szert a közösségi médiában. Ez a népszerűség csak fokozta a várakozást, hogy mikor lép a mémcoin-piacra a történet folytatása.

Miután a PNUT pillanatok alatt bekerült a száz legnagyobb kriptovaluta közé, Mark Longo és projektje nevével megkezdődtek a visszaélések. A magára hagyott mókus gazdája azonban meglepetésre első jogi intézkedéseit a Binance globális kriptovaluta-tőzsde ellen teszi meg.

Mark Longo, a Peanut the Squirrel internetes projekt tulajdonosa, azt állítja, a Binance kriptovaluta-tőzsde megsértette szellemi tulajdonjogait, amikor engedély nélkül használta fel a "háziállatáról" készült képeket és narratívákat. Longo szerint a jogosulatlan felhasználás sérti a jogait, melyekről az alábbiak szerint nyilatkozott:

Egyedülálló jogi lépéseket indítottam a Binance ellen, mivel a szellemi tulajdonomat jogtalanul használták fel. Az általam szeretett állatokkal kapcsolatos képek és történetek védelme számomra kiemelten fontos, és semmiképpen sem fogadom el kreatív munkáim jogosulatlan felhasználását.

A Mark Longo és a Binance között megkezdődő jogi csata tovább fokozhatja az érdeklődést a PNUT iránt, mely az egyik leginkább felkapott kriptovalutává vált 2024 novemberében. Longo akcióját követően elkezdte népszerűsíteni az újonnan piacra dobott Justice for Peanut (JFP) kriptovalutát is, melynek forgalma több mint 95%-kal esett vissza az elmúlt hetekben.

A mentett mókus sorsa felkavarta az internet világát. Longo, mielőtt elindította volna kriptovalutái forgalmazását, öt különböző szerződést kötött, amelyben részletesen beszámolt minden olyan bizonyítékról, amelyek igazolják, hogy ő volt az eutanáziára ítélt állatok gazdája, és ő rendelkezik a róluk készült kreatív alkotások jogával.

Vannak, akik úgy vélik, hogy Longo csupán anyagi haszonszerzés érdekében kezdett bele kreatív projektjeibe, és ezért perelte be a világ vezető kriptovaluta-tőzsdéjét. A várt reakciók azonban elmaradtak, és az X közössége, amely a Peanut-ot támogatta, kétkedve fogadta a "Squirrel_Dad" lépését.

Annak ellenére, hogy novemberben beállított történelmi csúcsához képest több mint 40%-kal csökkent a PNUT árfolyama, továbbra is a kilencedik legnagyobb mémcoin-projektnek számít 1,1 milliárd dolláros piaci kapitalizációjával. A jelenleg 1,1 dolláron forgó - vagyis egymilliárdos token készlettel működő - kriptovaluta-projekt "kistestvére", a Justice for Peanut (JFP) mindeközben szinte teljesen elértéktelenedett, árfolyama 0,00039 dollárra esett vissza 0,16 dollárról.

Longo akcióját követően azonban a kisebbik Peanut-alapú mémcoin produkált növekedést, az elmúlt 24 órában több mint 40%-kal nőtt az árfolyama. A kizárólag a Raydium-on és KCEX-en elérhető mémcoin 667 ezer dolláros napi forgalmat regisztrált, ami jelentősen elmarad a november elején mért 3 millió dollártól.

Egyesek szerint azonban a PNUT megmaradhat a legnagyobb mémcoinok között, amennyiben a virális tartalom fenn tud maradni a különböző közösségi médiákon. Alex Becker, kockázatitőke-befektető, például úgy nyilatkozott legutóbb, hogy hatszámjegyű PNUT-tal rendelkezik.

Related posts