Japánban létrehozták a világ legnagyobb biohibrid prostetikus kezét, amely ötvözi a biológiai és a mesterséges elemeket. Ez az innovatív eszköz nemcsak a mozgás funkcionalitását javítja, hanem a felhasználó életminőségét is jelentősen növeli. A fejlesztés


A Kyodo hírügynökség hivatalos jelentése alapján a Tokiói és a Waseda Egyetem kutatói innovatív módon összekapcsoltak több vékony izomszövetet, amely az emberi testből származik, hogy azok egyetlen, nagyméretű izomként működjenek. Ezt követően a kutatók a szövetet henger alakúra tekerték, így új lehetőségeket teremtve a biotechnológia és az orvostudomány területén.

A kutatók a laboratóriumban előállított és tenyésztett hengeralakú izomszövetek felhasználásával egy olyan 'biohibrid' robotkezet fejlesztettek ki, amely képes mozogni, és elvégezni néhány bonyolult ujjmozgást is, mint például a kisebb tárgyak megragadását.

A kutatók felfedték, hogy a legnagyobb példányként emlegetett robot kéz mérete az alkarral együtt 18 centimétert tesz ki. Érdekessége, hogy az öt ujja külön-külön, több ízületének köszönhetően, képes önállóan mozogni, így rendkívüli precizitással végezheti el feladatait.

A kutatók azt is megjegyezték, hogy a robot szövetében lévő izom összehúzódási ereje, mint ahogy az emberi testben is megfigyelhető, idővel csökken, és tíz perces működés után a fáradtság jeleit mutatja, ugyanakkor a robot kéz teljesítménye körülbelül egy órás pihenő után visszatér a normális állapotába.

Related posts