Január 17-én országos szintű felmérés veszi kezdetét, amelyet kivételes szakértők irányítanak - Agrárszektor.

Kistermelők, őstermelők és fiatal gazdák figyelem! Most egy különleges lehetőség vár rátok: 50% kedvezménnyel regisztrálhattok a rendezvényre! Ne hagyjátok ki ezt az alkalmat!
Magyarország területén számos különleges telelőhely található, amelyek kiemelkedő jelentőséggel bírnak a sasfajok számára. A legismertebb telelő vendégeink között a rétisasok állnak, akik nem csupán a hazánkban fészkelő példányokból állnak, hanem télen északról érkező, vándorló egyedek is csatlakoznak hozzájuk. A második leggyakoribb sasfajunk, a parlagi sas, szintén megérdemli a figyelmet, hiszen az állandó hazai költőpopuláció mellett a Kárpát-medencéből érkező más országokból származó példányok is megjelennek nálunk a zimankós hónapokban. Habár ritkábban, de minden évben találkozhatunk szirti sasokkal és fekete sasokkal is, akik szintén a telelőhelyeinket választják. A szakemberek rendszeresen végzik a felméréseket, melyek során nemcsak a sasokat, hanem hazánk 17 nappali ragadozómadár-fajának egyedeit is nyilvántartják, így átfogóbb képet kapunk a madárvilág téli életéről.
Az MME, partnereivel együtt, 2004-ben kezdte meg a legfontosabb sastelelőhelyek szisztematikus felmérését, amely már évtizedek óta ismert területekre terjed ki. Ehhez a munkához az Európai Unió által támogatott PannonEagle LIFE projekt keretében 2018-ban csatlakoztak a környező országok természetvédelmi szervezetei és szakemberei. Ennek eredményeként idén már a nyolcadik alkalommal kerül sor a Kárpát-medence legjelentősebb sastelelőhelyeinek átfogó ellenőrzésére. A kerecsensólyom védelmét és felmérését célzó programok az Észak-Alföldön az Európai Unió és a Magyar Állam által támogatott LIFE SakerRoads projekt keretében valósulnak meg 2023 és 2028 között.