A levegő tele van feszültséggel: Jámbor András megkérdezte Szentkirályi Alexandrát.

Jámbor András, a független országgyűlési képviselő, nyilvános kérdésekkel fordult Szentkirályi Alexandrához, a Fidesz fővárosi frakció vezetőjéhez, érdeklődve arról, hogy családja érintett-e a mini-Dubaj néven elhíresült beruházásban. Jámbor rámutatott, hogy a projekt mögött álló Novacitas Kft. céghálózata révén a szálak akár Szentkirályi férjéhez, Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszterhez is vezethetnek, ami komoly etikai kérdéseket vet fel.
A Válasz Online korábbi beszámolója szerint Garancsi István mindössze két nappal azelőtt vált tulajdonostárssá egy cégben, amely elővásárlási joggal rendelkezett a rákosrendezői területen, hogy az állam értékesítette azt egy arab befektetőnek.
Jámbor úgy véli, a Novacitas jelenlegi ügyvezetője, Balogh András és a tőkealapkezelő cég vezetője, Tiszolczi Renáta révén a honvédelmi miniszternek lehet vagy lehetett érdekeltsége a projektben. A képviselő szerint Balogh több olyan cégben is vezető szerepet tölt be, amelyek korábban Szalay-Bobrovniczky tulajdonában voltak.
"Jámbor a Facebook-oldalán tette fel a kérdést: 'Szentkirályi Alexandra, érintett-e a családja a Mini-Dubaj-ügyletben?'"
Karácsony Gergely főpolgármester is megszólalt az ügyben, jelezte, hogy a Fővárosi Közgyűlés szerdán tárgyalni fogja a kérdést. "Már megint és még mindig: pénz, pénz, pénzecske. Ezek után érdemben kell vizsgálni, kizárja-e a szavazásból összeférhetetlensége a Fidesz frakcióvezetőjét" - fogalmazott Karácsony.
Jámbor bejelentette, hogy a Szuverenitásvédelmi Hivatalhoz fog fordulni az ügy kapcsán. "Mert ha valami sérti nemzeti függetlenségünket, az az, amikor egy külföldi hatalom rendelkezhet egy magyar állami terület értékesítéséről" - fogalmazott.
A mini-Dubaj-projekt elővásárlási jogát illetően Lázár János építésügyi miniszter úgy nyilatkozott, hogy a főváros csak akkor élhet ezzel a joggal, ha kifizeti az ingatlan teljes, mintegy 5000 milliárd forintos árát. Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter szerint a fővárosnak nincs elővásárlási joga, mivel az ingatlan csak az Egyesült Arab Emírségek által kijelölt jogalanynak adható el. A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő pedig közölte, hogy az elővásárlás csak az arab befektetővel kötött szerződés valamennyi feltételének teljesítésével lehetséges.