Csoportkép, ananász a pizzán, és persze egy lista arról, mit nem szeretnénk találni: piros zászlók az online randizás világában.

Az online társkereső profilok világában számos olyan tényező létezik, amelyek első pillantásra talán nem tűnnek aggasztónak, de mégis érdemes figyelmet fordítani rájuk, mert megüthetik a vészharangot. Összegyűjtöttünk néhány figyelemre méltó apróságot, amelyekre jó, ha odafigyelsz.
A párválasztás személyes preferenciák összessége, és mindenkinek megvan a saját szempontja, ami alapján dönt. Azonban egy dolog biztos: néhány másodperc alatt képesek vagyunk besorolni másokat a tetszik vagy nem tetszik kategóriákba. Néha egy apró részlet, mint egy mosolygós kutyás selfie vagy az, hogy valaki ananásszal a pizzán osztozik, és ezt a világ minden tájával meg akarja osztani, határozza meg az első benyomásunkat. Egy-egy ilyen kis furcsaság lehet a kulcs ahhoz, hogy valaki felkeltse az érdeklődésünket, vagy éppen ellenkezőleg, elkedvetlenítsen minket.
Paul Brunson, a Tinderrel együttműködő randiszakértő, az Uniladnak adott interjújában kifejtette, hogy a profilunk kialakításakor érdemes figyelembe venni a nagy számok törvényének néhány aspektusát. Beszélt arról is, hogy léteznek olyan lényeges részletek, amelyek sokakban riasztó érzéseket kelthetnek, és érdemes ezeket alaposan átgondolni a sikeres ismerkedés érdekében.
Nem feltétlenül kelt meggyőző benyomást, ha valaki csupán egy képet oszt meg, vagy csupán a nevét és életkorát tünteti fel. Az ilyen hiányos profilok azt az üzenetet közvetíthetik, hogy nem vesszük komolyan az ismerkedést, és hogy felületesen közelítjük meg ezt az élményt. Érdemes több információt megosztani magunkról, hogy valóban érdekesebbé tegyük a bemutatkozásunkat.
Meglepően sok pixeles, elmosódott fotóval vagy csoportképpel(!) is találkozni a társkeresőkön. Az ilyen appoknál viszont szinte csak a vizualitáshoz tudunk nyúlni, hogy jó első benyomást tegyünk a potenciális kiszemeltjeinkre, így célszerű ezekre a platformokra összeválogatni egy csokornyi kevésbé silány minőségű felvételt - saját magunkról, és nem a komplett baráti társaságunkról.
Ott van természetesen a hírhedt halfotó, amibe 2024-ben is belebotlani olyan, mintha egy nagyobb szálka akadt volna a torkunkon...
Riasztó lehet, amikor részletesen felsoroljuk azokat a dolgokat, amelyeket biztosan nem szeretnénk látni a leendő partnerünkben. Például, mondhatjuk, hogy „ne keress meg, ha már van gyereked,” vagy „ne húzz jobbra, ha csak az izmaidat mutató képeket posztolsz.” Brunson szerint fontos, hogy már a kezdeti szakaszban világosan kifejezzük, mitől tartózkodunk, mivel ez más megközelítést igényel, mint amikor az értékeinket és elvárásainkat próbáljuk megfogalmazni egy ismerkedési folyamat vagy kapcsolat keretein belül.
"Az, hogy milyen értékeket keresel, fontos szempont, de teljesen más dolog, ha már az elején kijelented, hogy 'ne keress meg, ha házas vagy.' Ez a megnyilvánulás azt üzeni, hogy problémáid vannak a bizalommal. Ugyanakkor nem is ajánlott azonnal megosztani, ha például a házasságra törekszel" – fogalmaz a szakértő.
Brunson hangsúlyozza, hogy a randizás során rendkívül fontos, hogy őszintén kifejezzük, kik is vagyunk valójában, és milyen vágyaink vannak. Kiemelte, hogy míg a potenciális partnerekkel való nyitottság talán természetesebbnek tűnik, addig a barátok és a család előtt való beszélgetés a randizásról sokak számára igazi kihívást jelent. A Tinder és a NO MORE szervezet közös kutatása rávilágít arra, hogy az emberek szívesebben keresnek olyan helyzeteket, ahol objektív véleményeket kaphatnak: a megkérdezett egyedülálló nők 75%-a kerüli, hogy a családjával és barátaival ossza meg randizási tapasztalatait, míg 57%-uk szívesen beszél erről például a műkörmösénél.
A fent említett dolgok mellett a Buzzfeed összegyűjtött néhány olvasói véleményt az ultimate piros zászlókról és a legrosszabb pickup line-okról, amelyek egy profilon feltűnhetnek. Ezek a kifejezések néha szürreálisnak hatnak, de a saját tapasztalataink alapján bátran állíthatjuk: sajnos, valóban léteznek.