Figyelem! Egy újabb súlyos telefonos csalási forma terjed: ha ezt a hívást kapja, azonnal bontsa a vonalat!


Újabb csalási módszer terjedt el a telefonvonalakon, amelynek célpontja a gyanútlan felhasználók pénztárcája. A csalók ügyesen manipulálják az emberek bizalmát, hogy könnyedén hozzájussanak a pénzükhöz.

Korábban a 168.hu is többször beszámolt arról, hogy a bűnözők mennyire változatos módszerekkel próbálnak pénzt szerezni az áldozatoktól. Most újabb telefonos csalás terjed, mivel jelenleg a Magyar Nemzeti Bank nevében próbálnak pénzt kicsalni az emberektől, számolt be róla az Economx.

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) legújabb közleménye szerint ismételten elharapózott egy telefonos csalási hullám, amelyre mindenkinek érdemes odafigyelnie. A csalók az MNB nevében lépnek fel, és piackutatásra vagy bankkártyás visszaélések nyomozására hivatkozva próbálják megszerezni a gyanútlan állampolgárok bizalmas bankszámla- és kártyaadatait. Fontos, hogy legyünk éberek, és ne dőljünk be az ilyen csalásoknak!

A jegybank egyértelműen jelezte, hogy munkatársaik soha nem kérnek bizalmas információkat telefonon vagy e-mailben. Az MNB ügyfélszolgálatához idén eddig 172 bejelentés érkezett, amelyek közül 82 esetben az "adatellenőrzés" ürügyével próbáltak csalók információkat kicsalni. Ezen adatokat főként Európán kívüli online boltjaikban használják fel.

A gyanús telefonhívások felismerésének jelei:

A jegybank felhívja a figyelmet arra, hogy az érintettek ne habozzanak megszakítani a gyanús telefonhívásokat. Fontos, hogy soha ne osszák meg banki adataikat, és ha bármilyen kétség merül fel, forduljanak az MNB ügyfélszolgálatához. Amennyiben véletlenül mégis kiadták az adataikat, azonnal értesítsék bankjukat és a rendőrséget, hogy megakadályozzák a további problémákat.

Az MNB minden ilyen esetben azonnal büntetőfeljelentést nyújt be. Ezen kívül hangsúlyozták, hogy a pénzügyi visszaélések elleni harcot öt különböző intézkedéssel segítik elő. Továbbá, a KiberPajzs kampány keretein belül aktívan dolgoznak a lakosság pénzügyi tudatosságának növelésén is.

A 168.hu korábban hírt adott arról, hogy a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság figyelmeztetést tett közzé internetes csalásokkal kapcsolatban. Egy 64 éves hölgy ugyanis közel egymillió forintot veszített el, miután egy ál-nyereményjáték csábító ígéretével csalták meg.

A csalók egy neves áruházlánc nevében léptek kapcsolatba az áldozattal, és azt állították, hogy nyereménye van, amelyet csak egy speciális szoftver, az AnyDesk telepítésével tud átvenni. Miután a nő megadta a szükséges kódot, a csalók teljes mértékben át tudták venni a számítógépe fölötti irányítást, és ennek következtében 980 ezer forintot utaltak át a bankszámlájáról.

Related posts