A szovjet Koszmosz-482 űrszonda valószínűleg becsapódott, de egyelőre rejtély övezi, hogy pontosan hol landolt. Az esemény részletei még nem ismertek.

Szombaton egy különleges esemény zajlott le: a Földbe csapódott az 1972-ben űrbe indított szovjet Koszmosz-482 űrszonda. Ezt az űreszközt eredetileg a Vénusz felfedezésére szánták, azonban soha nem jutott el a céljához. A Koszmosz-482 a Föld körüli pályáján ragadt, mivel gyorsítórakétája meghibásodott, így több mint öt évtizeden át keringett bolygónk körül, folyamatosan csökkentve magasságát. Már egy héttel korábban lehetett sejteni, hogy a szonda hamarosan belép a légkörbe, ami végül meg is történt – számolt be róla az NBC News.
Az űrszonda mozgását az Európai Űrügynökség figyelemmel kísérte, legutóbb Németország légterében észlelték. A becsapódás várható időpontjára azonban a radarok már nem regisztrálták a jeleit. A körülbelül 90 cm széles és 480 kilogramm súlyú Koszmosz egyelőre rejtve maradt, de eddig nem érkeztek hírek károkról vagy sérülésekről.