Bár a ceglédi rendőrök sikeresen lekapcsolták a bűnszervezetet, a Jászkunságban még mindig könnyen lehet, hogy hamis pénzekkel találkozhatunk.


Idén január közepén egy Pest vármegyei településen különböző személyek bukkantak fel, akik azonos sorszámú hamisítványokat juttattak forgalomba. A pontos helyszínek és a hamis bankók útja egyelőre ismeretlen, de valószínű, hogy a Jászkunság területén is sokan találkozhattak már ezekkel a csalásokkal.

Pénzhamisítás bűntette miatt a Ceglédi Rendőrkapitányság indított eljárást abban az ügyben, amelyben a Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírája január 24-én megtartott ülésén elrendelte két gyanúsított letartóztatását - olvasható a ceglédi önkormányzat oldalán.

Jelentős mennyiségű hamisítványt próbáltak meg bejuttatni a piacon.

A gyanúsítottak megegyeztek abban, hogy 2000, 10.000 és 20.000 forintos hamis bankjegyeket állítanak elő, amelyeket ismerőseik segítségével különböző boltokban próbálnak meg forgalomba hozni.

Ennek következtében eddig példa nélküli mennyiségű hamis bankjegyet állítottak elő.

A nyomozás során a fiatalabb gyanúsított otthonában a hatóságok felfedeztek fénymásolt, 20.000 forintos bankjegyeket, valamint olyan bizonyítékokat, amelyek az előállításukra utalnak. Emellett a nyomozók lefoglaltak laptopokat és színes nyomtatókat, amelyek alkalmasak voltak a hamisítványok készítésére. A gyanúsított ruházatában 17 darab, azonos sorozatszámmal rendelkező 2000 forintos bankjegyet is találtak. Az egyenruhások hasonlóan sikeres akciót hajtottak végre az idősebb gyanúsított lakóhelyén is. Idén január közepén a terhelt ingatlanjaiban megtalált bankjegyekkel azonos sorszámú pénzeket egy Pest vármegyei település különböző helyein forgalomba hozták, különböző személyek.

Letartóztatták az elkövetőket

Figyelembe véve a gyanúsítottak korábbi cselekményeit, valamint azt, hogy a jelen bűncselekményt büntetőeljárás keretein belül követték el, komoly aggodalomra ad okot, hogy szabadlábra helyezésük esetén újabb bűncselekmények elkövetésére lehetnek hajlamosak. Továbbá, mivel a nyomozás még aktív szakaszban van, fennáll a kockázata, hogy a terheltek megpróbálják akadályozni a bizonyítékok beszerzését. A fentiek figyelembevételével az ügyészi indítvány alapján az eljárás érdeke és a helyzet súlyossága indokolttá teszi a legszigorúbb kényszerintézkedés alkalmazását a két férfival szemben.

Mint írják, a Budakörnyéki Járásbíróság nyomozási bírója meghallgatta a gyanúsítottakat és az ügyészi indítvánnyal egyetértve elrendelte a letartóztatásukat az elsőfokú bíróságnak a tárgyalás előkészítése során hozandó határozatáig, de legfeljebb február 24-ig. A döntést az ügyész tudomásul vette, a gyanúsítottak, valamint a fiatalabb terhelt védője fellebbeztek ellene. Az idősebb terhelt védője nem volt jelen, ezért jogorvoslat benyújtására neki 3 munkanap áll a rendelkezésére, így a végzés nem végleges, de végrehajtható.

Related posts