BAON - Daróczi Csaba ismételten kiemelkedett a legjobbak között, és lenyűgöző teljesítményével erős mezőnyben tűnt ki.

Erős mezőnyben bizonyított ismét Daróczi Csaba soltvadkerti természetfotós, a Varázslatos Magyarország pályázatán, ahol második helyezést ért el. A magyar természetfotó pályázat legszebb képeiből rendezett kiállítást idén hét helyszínen, többek között a Biodómban lehet megtekinteni.
Rendhagyó környezetben, a Fővárosi Állat- és Növénykert lenyűgöző Biodómjában került sor a Varázslatos Magyarország 16. díjátadó ünnepségére és kiállításának megnyitójára. A magyar természetfotó nagydíjának büszke birtokosa Potyó Imre lett, aki az Arany Daru szobor tulajdonosává vált. A második helyezést Daróczi Csaba, míg a harmadikat Kaszás Norbert érte el, így mindhárman méltó elismerésben részesültek tehetségükért.
Egy árnyalattal fakóbb lett a madár színe az előző évhez képest, de közben ráébredtem, hogy éppen vedlik... Valójában nem is a madár színe a lényeg, hanem az a sok élmény és munka, ami a képek mögött rejlik. Ilyenkor igazán jó érzés egy saját készítésű panel előtt állni - osztotta meg gondolatait közösségi oldalán Daróczi Csaba, a Kiskunszt Fotó Klub alapítótagja.
A magyar természetfotó nagydíj elnyeréséhez egy izgalmas és különleges kalandon kell végigmenni.
A Varázslatos Magyarország versenyének különlegessége, hogy szinte egy teljes éven át zajlik, havonta meghirdetett változatos pályázati kategóriákkal, így a fotósoknak egész évben kint kell lenniük és alkotniuk kell a természetben, hogy minden hónapban színes portfóliót mutathassanak be a szakmai zsűrinek. A havi pályázatok mellett a fotósok év végén elnyerhetik az Agrárminisztérium ajánlásával megalapított elismerést, A magyar természetfotó nagydíját és az ezzel járó Arany Daru szobrot.