A Forma-1 vezetősége izgalmas eseményekre vágyik, és úgy tűnik, hogy a drámai fordulatok és konfliktusok vonzzák a figyelmüket.


A Forma-1 vezérigazgatója, Stefano Domenicali úgy véli, hogy a motorsport világának izgalmát és feszültségét a műszaki "botrányok" adják, és szerinte manapság is lenne helye néhány ilyen eseménynek.

A Forma-1 nemrég újabb évekre megválasztott vezérigazgatója, a korábbi Ferrari-csapatfőnök Stefano Domenicali a Motorsport.comnak arról beszélt, hogy már-már hiányoznak a jelentős vitákat, balhékat kiváltó trükkös műszaki megoldások, pedig azok is hozzátesznek az F1 élvezetéshez.

"Sok ilyet átéltem: '99 Malajzia [amikor a Ferrarikat szabálytalan légterelők miatt kizárták, majd a döntést visszavonták], a dupla diffúzor [a Brawn újítása 2009-ben], a FRIC [azaz az összekapcsolt-összehangolt felfüggesztések 2014-ben], a [Renault-féle 2006-os] ellensúlyos rendszer, a [2011-es, a hátsó szárnyat "megfújó"] F-csatorna... Ezek mind az F1-es sztori részei" - sorolta az olasz.

"Régebben minden vasárnap ott ültem a műszaki és sportszabályokkal kapcsolatos viták színterén. Az évek során a szürke zónák sokkal tágabbak voltak, de a Forma-1 szakértői ma is mesterien tudják manipulálni a határokat" - tette hozzá. "A magam részéről a jelenlegi vitákat viszonylag jelentéktelennek tartom, pedig valójában nem lenne rossz, ha több ilyen helyzet adódna, hiszen ezek adják meg a sportág igazi ízét."

Természetesen maga Domenicali is rámutatott, miért koptak ki az ilyen ügyek: a szabályok sokkal kisebb mozgásteret adnak az innovációra, egyes területeken pedig észszerűtlenné, szükségtelenné is vált a fejlesztés:

Az én generációm híveinek újra át kell gondolniuk, mi számít valós teljesítménynek, és mi az, ami műszaki szempontból valóban érdekes. A szintetikus üzemanyagok népszerűsítése mindenképpen pozitív irányt mutat. Ugyanakkor - és ezt nem mindenki osztja - már nem tűnik értelmesnek, hogy a csapatok hatalmas összegeket költsenek saját sebességváltók fejlesztésére. Csak minimális előrelépést lehet elérni e téren, és a nézők sem találják izgalmasnak ezt a fejlesztési irányt.

"Azonosítanunk kell, hol metszi egymást a technika és a szórakoztatás. Sok, valaha úttörőnek számító dolog ma már nem indokol komoly ráfordítást. Szembe kell néznünk azzal, hogy megváltozott a világ" - magyarázta Domenicali.

Related posts