A YouTube után most a Facebook is szigorúbb szabályokat vezet be a tartalommegosztás terén.

A Meta által bejelentett új fejlesztések párhuzamba állíthatók a YouTube lépéseivel, hiszen mindkét platform arra törekszik, hogy segítséget nyújtson az eredeti tartalmakat létrehozó alkotóknak.
A napokban jelentette be a YouTube, hogy egy szigorítással lényegében elveszi a bevételi lehetőséget azoktól a csatornáktól, amelyek nem eredeti, saját tartalmat posztolnak. Az új irányelvek még nem részletezték, hogy pontosan mi tartozik ebbe a kategóriába, de sokan már az AI-tartalmak visszaszorítását látják benne.
A Meta tulajdonában lévő Facebook hétfőn egy blogposztot közölt, ami alapján a YouTube-hoz hasonló lépésre szánták el magukat, vagyis leszámolnak azokkal az oldalakkal, amelyek más profilok tartalmait közlik le. Erre a lépésre azért is határozta el magát a cég, mert közlésük szerint csak idén már 10 milliónál is több álprofilt töröltek. Ezek jellemzően ismert tartalomgyártóként próbálták eladni magukat.
A Facebook szerint a változásra azért is van szükség, mert azok a tartalomgyártók, amelyek eredeti tartalmakat posztoltak, háttérbe szorultak. A szigorítás alól azonban kivételt képeznek azok az esetek, amikor mások tartalmait változatlanul közli egy profil, megjelölve az eredeti forrást.
Ennek értelmében egy új elemet implementálnak az oldalba, ahol meg lehet jelölni az eredeti forrást. A jelölés hiperlinkként fog működni, és az eredeti posztoló oldalára viszi a felhasználókat. A következő hónapokban a Meta platformjába több lépésben épül be az újítás, de azt már most tudni, hogy azok a profilok, amelyek nem felelnek meg az előírásoknak, először elvesztik monetizációs lehetőségeiket, majd csökkentett eléréssel büntetik őket, bizonyos esetekben pedig az érintett profil felfüggesztésére is sor kerülhet.